Parveen Kaswan, důstojník indické lesní služby, sdílel video s druhým nejčastěji obchodovaným savcem na planetě.
Obchodování s divokými zvířaty je druhým největším černým trhem na světě a s jedním zvířetem se obchoduje více než s jakýmkoli jiným. Parveen Kaswan, důstojník indické lesní služby, sdílel v neděli video s druhým nejčastěji obchodovaným savcem na planetě a poskytl o něm informace. Řekl, že při pašování se jeho týmu podařilo zachránit toho na obrázku.
Sdílel video a napsal: „Víte, že tento savec je druhým nejvíce obchodovaným savcem na planetě? Plachý a neškodný tvor pašovaný po tisících ročně. Tento byl vypuštěn našimi týmy poté, co byl zachráněn před pašerákem.“ Pan Kaswan v sekci komentářů prozradil, že zvíře je luskoun.
Podívejte se na video zde:
Do you know this one is second most trafficked mammal on planet. Shy and harmless creature smuggled in thousands every year. This one was released by our teams after rescued from smuggler. pic.twitter.com/JfdHFoAS7F
— Parveen Kaswan, IFS (@ParveenKaswan) February 19, 2023
Lesní úředník informoval, že luskouni se vyměňují za šupiny, které se používají v tradiční medicíně. “První je člověk. Pangoliny se vyskytují téměř ve všech lesích Indie. Pangolin indický ve všech kromě SV. Čínský pangolin v SV. Jsou pašováni pro své šupiny. Které jsou považovány za léčivé. Především v čínské tradiční medicíně,“ napsal.
Od svého sdílení video zaujalo uživatele sociálních sítí a získalo více než 3600 lajků a 280 retweetů. Mnozí děkovali panu Kaswanovi za záchranu luskouna a za to, že je seznámil s takovým zvířecím druhem. Jeden uživatel napsal: “Pokračujte v dobré práci. vaše fotografické dovednosti jsou vynikající.“
Další komentoval:“Pevně věřím, že pro pytláctví a jiné trestné činy týkající se volně žijících zvířat musí být zákony přísnější. Pytláci a pašeráci částí zvířat vědí, že indické zákony jsou měkké, pokud jde o tyto zločiny, a proto v tom pokračují. Trest na doživotí nebo smrt s pytláky.“ Třetí dodal: „Nejkrásnější a nejúžasnější druhy, které byly vytvořeny a mají svou roli na této planetě, by měly být chráněny.“