Kočka jménem ‚Gacek‘ se stala nejlépe hodnocenou turistickou atrakcí v Polsku

Jméno Gacek se vyslovuje jako gats-ek, což v polštině znamená „netopýr ušatý“.

Kočka jménem ‚Gacek‘ se stala nejlépe hodnocenou atrakcí v polském městě Štětín. Černobílá kočka má na Google Maps perfektní pětihvězdičkové hodnocení.

Jméno Gacek se vyslovuje jako gats-ek, což v polštině znamená „netopýr ušatý“. Podle NZ Herald je Gacek volně pobíhající kočka, která žije v boxu na ulici Kaszubska.

Kočkovitá šelma porazila další turistická místa ve městě, včetně hradu pomořanských vévodů postaveného v roce 1346. Podle místního zpravodajství wSzczecinie žije kočka v dřevěné krabici a od kolemjdoucích dostává spoustu občerstvení.

Podle blogu Notes From Poland začala kočka přitahovat pozornost v roce 2020. Návštěvníci ze sousedního Německa zveřejnili na sociálních sítích video o kočce, které přilákalo 4,5 milionu zhlédnutí. Od té doby cestovali cestovatelé z celého světa do Polska, aby viděli kočku.

Návštěvník napsal: „Stálo za to cestovat tři hodiny, abyste se cítili jím ignorováni. Doporučeno.“

Jiný návštěvník napsal: „Letěl jsem z Osla s tranzitem v Gdaňsku za Gacekem. Jak se očekávalo, nevěnoval mi žádnou pozornost, což učinilo zážitek zcela zdravým.“

Ne všichni návštěvníci ale byli s návštěvou spokojeni. „Mám radši psy, ukradl párek,“ napsal další.

Několik návštěvníků také vyjádřilo obavy, že kočka má nadváhu. Městský útulek pro zvířata apeloval, aby ho lidé nekrmili, poznamenává zpravodajský web Gazeta.pl.

Podle blogu cedule vedle jeho domu žádá, aby pokud někdo chce dát Gacekovi svačiny, měl by je nechat v uzavřeném balíčku, který pak otevře jeho majitel.