Intenzivní péče v pohodlí domova

Myslíte si, že to není možné? Že v domácím prostředí je pacientům poskytována pouze základní zdravotní péče? Tak to vás vyvedeme z omylu. Doma mohou zůstávat například i pacienti závislí na ventilátoru nebo na dialyzační jednotce. To, co bylo ještě před několika lety nepředstavitelné, teď zajišťují specializované agentury. Samozřejmě musí mít ve svém týmu lékaře a zdravotní sestry s příslušnou atestací a také disponovat potřebným vybavením. Vybraní pacienti ve stabilním stavu tak mohou zůstat v domácím prostředí a může jim být poskytována mimo jiné parenterální výživa, domácí hemodialýza nebo domácí umělá plicní ventilace.

Zda je domácí zdravotní péče pro pacienta vhodná, o tom rozhoduje ošetřující lékař. Ten je nejlépe obeznámen s aktuálním stavem pacienta a dokáže zhodnotit, zda je domácí zdravotní péče pro pacienta přínosná. Pokud tento způsob péče předepíše lékař, je plně hrazena z klasického zdravotního pojištění.

Špičkový poskytovatel domácí zdravotní péče

Potřebujete poskytovatele domácí zdravotní péče, který se věnuje i intenzivní medicíně? Vybírejte pečlivě a zaměřte se na reference a zkušenosti. Absolutním lídrem v oblasti domácí zdravotní péče, iniciátorem a aktivním účastníkem pilotních projektů je agentura ProCare Medical. V oblasti domácí zdravotní péče působí od roku 2006, jejich pobočky naleznete nejen v Praze, ale také v dalších sedmi krajích po celé České republice. Jejich cílem je, aby co nejvíce pacientů mohlo stonat doma. Proto také zajišťují nejen úkony intenzivní péče, ale i převozy sanitou. A to plně vybavenými sanitními vozy. Zdravotní personál tak pacienta odveze na potřebná vyšetření, doprovodí a zase odveze zpět domů. Podrobnější informace a veškeré kontakty naleznete na webových stránkách www.procare.cz.