Pár vytvořil Guinnessův světový rekord za nejdelší podvodní polibek

Pár oslavil Valentýna jedinečným způsobem tím, že si dal nejdelší podvodní polibek. Polibek trval 4 minuty a 6 sekund pod vodou v nekonečném bazénu. Beth Neale z Jižní Afriky a Miles Cloutier z Kanady jsou potápěči a žijí v Jižní Africe se svou dcerou. Pár vytvořil Guinnessův světový rekord v hotelu na Maledivách.

Zamilovaný pár překonal předchozí rekord 3 minuty 24 sekund, který byl stanoven před 13 lety v italském televizním pořadu Lo Show dei Record zapsaného v Guinessově knize rekordů, podle tiskové zprávy Guinness World Records .

Oficiální záznam z Guinessovy knihy rekordů sdílel video na svém Twitteru. Titulek k videu zní: „Tyto hrdličky vytvořily nový rekord v polibku pod vodou, protože jejich společnou láskou byl oceán.“

Pár zahájil svůj pokus v 7:30 a provedl několik rozcviček se zadrženým dechem a dva zkušební podvodní polibky v délce dvou a tří minut, než se rozhodl překonat rekord.

A přes veškerou praxi od doby, kdy s tímto nápadem přišli před třemi lety, podvodní filmaři Beth a Miles přiznávají, že celá věc byla mnohem náročnější, než předpokládali.

Beth, čtyřnásobná šampionka jihoafrického freedive, řekla GWR: „Tři dny před rekordem jsem prostě nemohla zadržet dech.“

Miles dodal: „Nemohli jsme ani dosáhnout stávajícího rekordu – nebyli jsme ani blízko.“

Pár uznal, že kaskadérský kousek byl pro ně obtížný, přestože byli profesionálové.

Jak se v tělech Beth a Milese nahromadil oxid uhličitý, museli bojovat s nutkáním plavat na povrch a zhluboka se nadechnout, uvedl GWR. Ale bojovali proti svým instinktům tím, že během svého pokusu o rekordní rekord jeden druhého hledali oporu.