Které knižní světy se dočkaly nejúžasnějšího filmového zpracování?

Knihy jsou zásobou doslova nevyčerpatelné motivace a fantazie. Mnohé žánry a mnozí spisovatelé toho využívají v maximálním možném měřítku a tvoří se tak nejen úžasné příběhy, ale dokonce i celé světy. Mnohé z nich přitom dokázaly ohromit lidi natolik, že se v průběhu let staly námětem pro filmové zpracování.

Nebudete se nejspíš divit tomu, že na opravdu celovečerní hollywoodská zpracování přitom většinou pronikají žánry jako je fantasy nebo science fiction. Mnohé tituly tak obsadily první pozice nejen u četby, ale i v kinematografii.

Příběhy Středozemě a hobitů

Mezi opravdu nejoblíbenější fantasy tvůrce historie patří Tollkien. Ten dokázal vytvořit opravdu ohromný svět plný ras, národů a temných i světlých mocností. Přitom se právem jeho knižní tvorba řadí mezi nejoblíbenější knihy vůbec, nejen v rámci daného žánru. Filmová zpracování pak dokázala oslovit celé davy, leč pro vášnivé milovníky knižní tvorby jsou občas zklamáním. Jak to, tak bývá, tak mnohé dokázaly filmy ulehčit a obejít.

Kouzelné příběhy Harryho Pottera

V případě kouzelných příběhů se pak přesouváme do mnohem mladší tvorby, ale o nic méně oblíbené. Zcela naopak dokázal svět Harryho Pottera oslovit ohromné publikum díky tomu, že příběhy postupně rostly se svým publikem. Dnes patří mezi nejlépe hodnocené knihy a filmové zpracování originální linie mezi ty nejlepší filmové série historie. Jedinou škodou je, že pokusy o rozšíření světa Rowlingové se příliš nepovedly a Kouzelná zvířata byla spíše debaklem.

Opravdu drsný svět Her o trůny

Hry o trůny již před opravdu povedeným seriálovým zpracováním již dávno oslovily celý svět. A to v dílech jako je Píseň ledu a ohně z pera spisovatele Martina. V rámci knižní databáze rozhodně najdete velké množství příběhů podobného rázu, ale jen málokterý s takovou svérázností. Takové dějové obraty a decimace hlavních postav, jaké jsou pro toto dílo naprosto běžné, jsou jinde zkrátka tabu. A pro mnohé se tak stal tento svět víceméně tím nejdůvěryhodnějším ztvárněním mocenských středověkých bojů, leč byl jinak zasazen do fantasy světa.