Borovicový dům na stromě – nádherný malý dům na stromech

Tento stromový dům je ten, který musíte vidět, abyste uvěřili. Toto geometrické mistrovské dílo ve tvaru šišky a zavěšené na kruhu tyčících se sekvojí visí zavěšené jako chrám z jiného světa mezi baldachýnem. Tento dům v korunách stromů, postavený mistrem-stavitelem stromových domů Dustinem Feiderem, není jen uměleckým dílem, ale také technickým zázrakem.

V tomto videu prozkoumáme stavbu tohoto domku na stromě, jak je připevněn ke stromům a dozvíme se vše o stavebních materiálech a technikách používaných při stavbě této jedinečné stavby. Pokud jste někdy snili o stavbě domu nebo dokonce jen útočiště ve stromech, tento stromový dům je ten, který si nebudete chtít nechat ujít!

Dům na stromě, který je připevněn ke stromům z osmi různých bodů, je zcela bezpečný a má velmi malý pohyb. Primárně je vyroben ze šroubovaného ocelového rámu, který je doplněn akrylovými okenními panely, z nichž každý má jedinečný tvar a řez tak, aby tvořil vzhled šišky.

Proces připevňování domku na stromě k sekvojím je samozřejmě pro strom invazivní, ale pokud je proveden správně, není v žádném případě škodlivý. Ve skutečnosti se stromy samy zesílí kolem upevňovacích bodů a svým způsobem se přebudují společně s domem na stromě, čímž vytvoří krásnou synergii.