Sloni se spojili, aby zachránili tele před utopením

Na videu slůně a jeho matka pijí vodu z bazénu, když mládě náhle spadne do vody. Rodiče jsou největšími ochránci svých dětí a udělají vše, aby je zachránili. Takové silné ochranné instinkty a emoce převládají i u zvířat. Jedno takové video se znovu objevilo na sociálních sítích, které ukazuje, jak se sloni snaží zachránit své tele, jak se topí v kaluži vody.

Video sdílené uživatelem jménem Gabriele Corno pochází ze Soulské zoo v Jižní Koreji.

Na videu slůně a jeho matka pijí vodu z bazénu, když mládě náhle spadne do vody. Sloní matka zpanikaří a pokusí se ji vytáhnout z vody. Naštěstí na místo přispěchá další slon, aby pomohl matce a tele. Za plotem byl také spatřen třetí slon, jak zuřivě kráčí, když se snaží dostat k dalším dvěma slonům, aby jim pomohl při záchraně mladého slona.

Slůně se mezitím snažilo udržet chobot nad vodou a zdálo se, že se topí. Brzy se dva dospělí sloni spojí a vstoupí do bazénu. Drží tele, aby se neutopilo, a pomáhají mu směrem k mělkému konci bazénu. Jejich úsilí se vyplatilo, když se tele podařilo zachránit.

Od doby, kdy bylo video sdíleno, zaznamenalo více než 5 tisíc zhlédnutí, 4 438 retweetů a více než 34 000 lajků. Uživatelé internetu byli tímto videem dojati a oslavovali rychlé myšlení a nezištnost slonů, které zachránily život telete. Mnozí také psali o tom, jak laskaví, soucitní a emocionální mohou být sloni.