Zemětřesení v Turecku: Zachráněná kočka odmítá opustit muže, který ji zachránil

Zemětřesení Turecko-Sýrie: Před několika dny zachránil člen mardinského hasičského sboru kočku a nyní ho neopustí.

Zemětřesení, které zasáhlo Turecko a Sýrii, si již vyžádalo více než 46 000 obětí a počet se každým dnem zvyšuje. Téměř 2 64 000 bytů v Turecku bylo poškozeno otřesy a pro záchranáře se stalo obrovskou výzvou najít lidi pod troskami. Ale bojovali proti všem přesile, aby zachránili životy. Ze zemětřesením zasaženého národa se objevilo několik videí, která ukazují neuvěřitelnou záchranu lidí a zvířat. Před pár dny zachránil kočku člen mardinského hasičského sboru a teď už ho neopustí.

Zprávu na sociálních sítích sdílel Anton Geraščenko, poradce ministra vnitra Ukrajiny. Vzal na Twitter 16. února a zveřejnil video kočky s jejím zachráncem. Zobrazuje kočku jménem ‚Rubble‘, jak sedí záchranáři na rameni a přitulená k jeho tváři. 

Včera sdílel další aktualizaci týkající se kočky a řekl, že kočku nyní přijal sám záchranář. „Včera jsem psal o kočce zachráněné z trosek v Turecku, která odmítla opustit stranu svého zachránce. Ten zachránce se jmenuje Ali Cakas a kočku adoptoval a pojmenoval ho Enkaz – v turečtině „sutiny“. Ať mají spolu šťastný život !“ Pan Geraščenko řekl v titulku.

Od doby, kdy byl příspěvek sdílen, nashromáždil více než pět milionů zhlédnutí a 1,7 milionu lajků.