3 byliny, které vás účinně ochrání před bakteriemi a viry

Příroda skrývá velké množství rostlin, které nachází využití v tradiční medicíně, jelikož mají příznivý vliv na lidské zdraví. V přírodě tak lze dokonce najít i přírodní antibiotika, která chrání tělo před negativními účinky bakterií, posilují imunitní systém a dokáží bojovat se širokým spektrem bakterií a virů. V tomto článku se tak můžete seznámit se 3 bylinami, které patří mezi velmi účinná přírodní antibiotika.

Lichořeřišnice je účinné přírodní antibiotikum

Mezi nejznámější přírodní antibiotikum bezpochyby patří lichořeřišnice, která je v léčitelství využívána již mnoho let. Uvádí se, že dokáže bojovat s mnoha druhy bakterií, mezi něž patří i streptokoky a stafylokoky. Lichořeřišnici se tak často doporučuje užívat současně s předepsanými antibiotiky, jelikož zesiluje jejich účinek. Kromě toho je lichořeřišnice cenným zdrojem vitamínu C, takže pomáhá posílit imunitu a obranyschopnost organismu. Nejčastěji se užívá jako lichořeřišnice kapky nebo tinktura. K dostání jsou i lichořeřišnice tablety.

Echinacea posílí obranyschopnost organismu

Třapatka nachová neboli echinacea je velice známá rostlina, která též patří mezi účinné přírodní antibiotikum. Tato rostlina pochází ze Severní Ameriky, odkud se postupně rozšířila do různých koutů světa. V tradiční medicíně se používají všechny části této rostliny, a to především v podobě tinktury. Echinacea tinktura navíc podporuje obranyschopnost organismu a posiluje imunitu, takže je vhodná jako preventivní prostředek před nachlazením apod.

Rakytník řešetlákový obsahuje mnoho prospěšných látek

Velice významným přírodním antibiotikem je také rakytník řešetlákový, jehož oranžové bobule obsahují široké spektrum vitamínů, minerálů a mnoha dalších prospěšných látek. Často se lze u rakytníku setkat také s přezdívkou citroník severu, jelikož dokáže růst i v severnějších částech planety a jeho bobule mají mnohonásobně vyšší obsah vitamínu C než citrusové plody. Díky obsahu vitamínu C je šťáva z rakytníku tak vhodná k podpoře imunity a obranyschopnosti organismu.