Chorvatsko stále patří mezi destinace, kde můžete strávit levnou a luxusní dovolenou

Není žádným tajemstvím, že dovolená v Chorvatsku stále patří mezi nejoblíbenější. Turisty, a nejen ty české, lákají především příznivé ceny, proto je mnohdy označována jako nejlevnější dovolená u moře. Chorvatsko má toho k nabídnutí opravdu mnoho, a to i pro náročné turisty. Nezáleží na tom, zda jejich náročnost spočívá ve vášni v adreenalinu, divoké přírodě nebo například luxusu.

Dubrovník je pro Čechy kultovním městem

Dubrovník se nachází v jižní části Jaderského moře a je nejznámějším turistickým místem ve Středozemním moři.

Most Pelješac slouží jako spojovací cesta mezi exklávou Dubrovnik a zemí.

Díky své malebné architektuře a krásným památkám bylo město zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Cesta do Chorvatska není jen o válení na nekonečných oblázkových plážích u azurového Jadranu.

Hlavní město Záhřeb

Hlavní a největší město Chorvatska, Záhřeb, je pulzující metropole plná historických i moderních turistických atrakcí. Město se nachází v severozápadním Chorvatsku a jeho historie sahá až do 2. století našeho letopočtu, kdy byla uherským králem Ladislavem poprvé zřízena diecéze. Dnes je Zagreb rozlehlým kosmopolitním městem a srdcem chorvatské kultury, akademiků a vlády a rozhodně stojí za návštěvu.

Zadar

Ve středu města Zadar je Staré Město, které lze prozkoumat pěšky. Historická čtvrť nabízí fantastické vyhlídkové atrakce včetně římských ruin, středověké architektury a mnoha starých kostelů. Mezi nejoblíbenější místa ve městě patří Forum Romanum, kruhový kostel sv. Donáta, Katedrála sv. Anastázie z 12. století, Archeologické muzeum a Univerzita v Zadaru, která je jednou z nejstarších v Evropě.

Jak se rychle a levně ubytovat?

Pokud se chystáte navštívit Chorvatsko na vlastní pěst, ale chcete mít zajištěné při svém cestování ubytování, mrkněte na web ubytovanivchorvatsku.cz, kde objevíte tisíce možností ubytování ve všech koutech Chorvatska.