Jaké výhody může mít užívání kratomu?

Kratom byl velkým průlomem ve světě bylinných doplňků. V posledních letech byly objeveny četné výhody užívání kratomu. Pro mnoho lidí jde o zázračný lék, jiní mají zase z jeho užívání obavy. Kratom je bezpochyby zázračná bylina. Tento článek uvádí 15 nejlepších zdravotních přínosů kratomu. Pokud trpíte zdravotními potížemi, jako je bolest, průjem, abstinence od opiátů, nespavost a únava, jste na správném místě, protože kratom je magický lék.

Co je kratom?

Kratom je rostlina z čeledi Mitragyna Speciosa, původem ze zemí jihovýchodní Asie. Listy této rostliny obsahují alkaloidy, které jsou zodpovědné za produkci účinků, které prospívají zdraví člověka. Listy se dodávají v několika typech podle barvy, které zahrnují červenou, zelenou, žlutou a bílou. Každý z těchto listů produkuje různé kmeny, které mají různé účinky. Stonek kratomu se také používá pro léčebné výhody. Ačkoli kratom obsahuje více než 40 alkaloidů, hlavní alkaloidy jsou pouze dva. Jedná se o 7-hydroxymitragynin a mitragynin. Účinky těchto alkaloidů jsou uvedeny níže.

Kratom pro stimulaci

Stimulační účinek Kratomu je pozorován při nízkých dávkách. Tato akce umožňuje lidem pracovat neúnavně a s minimálním úsilím. Stimulace pomáhá získat energii a cítit pozitivní vibrace kolem vás. To má také pozitivní vliv na duševní zdraví člověka. Osoby, které pociťují letargii a jsou rychle unavené, potřebují správnou dávku energie a motivace k práci, kterou jim poskytuje kratom. Na rozdíl od jiných stimulantů CNS nezpůsobuje úzkost a nervozitu.

Kratom vytváří silnou analgezii

Alkaloidy přítomné v kratomu jsou zodpovědné za účinek tišící bolest. Tyto alkaloidy působí na opiátové receptory přítomné v centrálním nervovém systému. Tyto receptory na oplátku reagují na alkaloidy přítomné v kratomu a prostřednictvím přenosu signálu posílají zprávu do neuronů a působí tak, že zvyšují uvolňování enkefalinů a endorfinů. Enkefaliny, dynorfiny a endorfiny jsou součástí analgetických drah. Tyto neurotransmitery působí tak, že potlačují signály bolesti, které jdou z periferie do mozku. Nízká dávka 2 gramy je účinná při vyvolání analgetického účinku. Analgezie trvá čtyři až šest hodin, zmírňuje bolest u stavů, jako je osteoartritida, osteomalacie, osteoporóza, chronické bolesti zad, revmatoidní artritida, bolesti kloubů atd.

Kratom zvedne vaši náladu

Všechny kmeny kratomu působí tak, že se cítíte sebevědomě a optimisticky, ale některé druhy jsou euforičtější než ostatní, a tak zvednou vaši náladu. U mírné deprese se osvědčila dávka mezi 0,5 gramy až 2 gramy. U středně těžké deprese lze užít 1 až 5 gramů. Zelené a bílé kmeny jsou produktivní v tom, že velmi pomáhají stresovaným osobám.

Kratom na vysazení opiátů

Kratom není opiát, ale má účinek, který se podobá činnosti opiátů. Je agonistou supraspinálních mu a delta opiátových receptorů. Interaguje s opiátovými receptory, ale nevytváří dlouhodobou závislost. Pomáhá vrátit chuť k jídlu do normálu. Pomáhá snižovat nespavost a bolest spojenou s vysazením opiátů. Také zvyšuje náladu a působí proti úzkosti. Snižuje křeče, zvracení a nevolnost související s vysazením opiátů. Snižuje chuť člověka na opiát, když se naváže na opiátové receptory v mozku.

Kratom pro léčbu úzkosti

Úzkost je termín, který se používá pro některé poruchy, které zahrnují panickou poruchu, sociální úzkostnou poruchu a specifické fobie a také generalizovanou úzkostnou poruchu. Mezi příznaky úzkosti patří pocit paniky, poruchy spánku, strach, neklid zpocené a studené ruce, bušení srdce, hypoventilace, sucho v ústech, napjaté svaly s křečemi, nevolnost a někdy i zvracení, parestézie končetin atd. Kratom vám dává pocit pohody a uklidňuje vaše nervy. Po užití Kratomu se cítíte uvolnění a klidní, a tak začnete pociťovat anxiolytický účinek. Pocítíte znatelné snížení nervozity.

Kratom pro zlepšení kognitivních procesů

Kognitivní výkon je fenomén, který znamená schopnost přenést poznatky získané různými duševními procesy do užívání. Mozek získává energii ze živin a stravy, kterou přijímáme. Energie vzniká po metabolismu stravy. Kratom je metabolizován mikrozomálními enzymy fáze I a fáze II, které jsou přítomny v játrech, na různé alkaloidy, jako je mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Tyto alkaloidy působí na mu, delta a kappa opiátové receptory přítomné v mozku a na periferii. Mitragynin je zodpovědný za působení hlavně na delta receptory, zatímco 7-hydroxymitragynin působí na mí receptory. Tyto opioidní receptory jsou na oplátku zodpovědné za ovlivnění kognitivní výkonnosti. Kratom je známý tím, že zlepšuje poznávání člověka .

Kratom pro zlepšení soustředěné

Kratom má některé důležité alkaloidy , které vám pomohou soustředit se na vaši práci nebo studium. Dělá to tak, že uvolňuje větší množství acetylcholinu, který vám pomůže zůstat soustředěný a zabrání vám v rozptýleném myšlení. Spolu s tím evokuje uvolňování dopaminu a serotoninu, které jsou oba opravdu důležité pro zvýšení soustředění, rozpětí pozornosti a udržení motivace ke konkrétnímu úkolu.

Kratom zmírňuje stres

Jako psychostimulant je o kratomu známo, že zmírňuje stres. Činí tak uvolňováním určitých neurotransmiterů, které zlepšují celkovou náladu člověka. Tyto neurotransmitery jsou endorfiny a serotonin. Lze tak právem říci, že kratom je užitečným pomocníkem a složkou stravy pro lidi trpící depresemi a jinými stresovými poruchami.

Kratom zlepšuje spánek

Ve vyšších dávkách působí jako sedativum a pomáhá tak člověku ve spánku. Osoby, které trpí nespavostí, nočními děsy nebo parasomnií, mohou užívat kratom, aby ji zmírnily. Lidé, kterým trvá spánek déle nebo se probouzejí při sebemenším vyrušení, si také mohou vzít Kratom, aby měli lepší spánek. Pokud má člověk dobrý spánek, může lépe fungovat během dne. Sedativní účinek kratomu nastává, protože mění cyklus spánku a bdění a reguluje jej.

Antikonvulzivní účinek

Antikonvulzivní použití kratomu nabývá na významu u pacientů s epilepsií, kteří trpí záchvaty. Tento efekt je způsoben působením v určitých oblastech mozku, které regulují koordinaci a pohyb těla a také sympatický tonus svalů. Regulací výboje nervových impulsů pomáhá kratom snižovat křeče.

Protiprůjmové působení

Kratom reguluje parasympatický systém, který ovlivňuje především gastrointestinální trakt. Vyšší rychlost vystřelování nervového impulsu z parasympatických ganglií přítomných v gastrointestinálním traktu může vést ke zvýšené pohyblivosti tlustého střeva, což vede k průjmu. Kratom snižuje motilitu střev a pomáhá při tvorbě pevné stolice.

Protizánětlivé působení Kratomu

Kratom má protizánětlivý účinek, používá se při revmatoidní artritidě, osteoporóze a osteoartróze. Kratom podporuje hojení a snižuje bolest, otok a zarudnutí v místě zánětu.

Antioxidační působení Kratomu

Antioxidační účinek lze přirovnat k superoxiddismutáze a glutathionu, což jsou přirozené antioxidanty přítomné v těle. Kratom zabraňuje tvorbě volných radikálů a chrání tak tělesné tkáně před poškozením.

Kratom na hubnutí

Kratom reguluje centrum sytosti v hypotalamu lidského mozku. Lidé, kteří jsou obézní, mohou užívat Kratom ke snížení chuti k jídlu a ke snížení hmotnosti pomocí přírodní byliny.

Kratom zvyšuje úroveň motivace

Aktivními složkami nebo alkaloidy Kratomu jsou 7-hydroxy mitragynin a mitragynin. Tyto alkaloidy vykazují agonismus vůči opioidním receptorům přítomným v mozku. Také zvyšují aktivitu sympatiku, což má za následek uvolnění adrenalinu a noradrenalinu, nazývaného také „adrenalinový nával“. To je zodpovědné za zvýšení motivace. Kratom také indukuje uvolňování dopaminu a serotoninu, které jsou důležité pro zvýšení úrovně motivace.

Jelikož se kratom stále studuje, možná budou objeveny i další jeho přínosy. Pokud máte zájem o koupi kratomu, zvolte internetový obchod Greenherbs.cz. Zaměřuje se a kratom prodej a naleznete zde všechny druhy kratomu za výhodné ceny.