Pečujte o tetování podle rad profesionálního tatéra

Naštěstí jsou pryč doby, kdy jsme si vytvářeli tetování upravenou „verzatelkou“ nebo strojkem vyrobeným ze starého walkmanu. V dnešní době profesionálních studií jsou takové historky úsměvné, ovšem na druhou stranu bylo z takových tetování mnoho infekcí a zdravotních komplikací.

Dnešní tetování představují mnohdy úchvatná umělecká díla, jak se můžete přesvědčit například na webu Unholy Tattoo.

Řiďte se radami svého tatéra

Když se si necháte zhotovit tetování v profesionální tetovacím studiu, dočkáte se nejen 100% hygieny, sterilizovaných nástrojů, ale také instrukcí, jak se s čerstvým tetováním chovat a jak se o něj starat.

Na internetu najdete mnoho „osvědčených a zaručených“ rad, jak se o své tetování starat. Věřte, že profesionální tatéři, jako ti z tetovacího studia Praha vědí, co vám poradit, aby se vaše tetování rychle zahojilo, aniž by došlo k jeho poškození a nutnosti opravy.

Jak dlouho se tetování hojí?

Doba hojení závisí na několika faktorech, ale zpravidla to bývá 2-4 týdny.

Doba hojení se odvíjí od místa tetování, hustotu vybarvení a také od dodržování pokynů péče o tetování.

V první fázi hojení tetování pobolívá a pokožka je velmi citlivá na dotek, někdy může být horká. V této fázi dochází k obnově poškozených tkání a tvorbě krevních sraženin.

Přibližně po 4 dnech přichází další fáze hojení. Tetování se začíná stávat součástí pokožky. V této chvíli již můžete pozorovat, jak bude tetování vypadat po úplném zahojení, pokud se o tetování staráte dle pokynů. Tetování místy ještě bolí, ale místy již může svědit.

V poslední fázi je tetování téměř zahojené. Pokud se místy objevují strupy, neodlepujte je. Může dojít k odloupnutí barvy a poškození tetování.

Když se objeví neobvyklé úkazy, kontaktujte svého tatéra nebo lékaře.