Ukončete nošení syntetické a neudržitelné módy už dnes!

Móda se mění každým dnem. A to nejen v tom ohledu, jaké jsou aktuálně trendy konkrétní střihy a barvy, ale také v tom, o jakém typu módy se bavíme. V posledních přibližně dvaceti letech se totiž stala levně dosažitelná móda s masivní výrobou víceméně tím nejčastějším a nejdosažitelnějším trendem. To se ale začíná postupně měnit.

Stále více se totiž dostávají na světlo problémy, které módní rozmanitost a nenasytnost západního světa dokáže produkovat. A ve světle těchto okamžiků vznikly pojmy jako je udržitelná móda, nebo bio móda. My vám v rámci dnešního článku oba trendy přiblížíme.

Co je to udržitelná móda proč je důležitá?

Směr udržitelné módy je poměrně mladý a už teď se ví, že to nebude mít rozhodně nijak lehké. Je totiž do značné míry opakem toho, co většina z nás chce a provozuje. Důvodem je fakt, že se vzdává levného a hromadně vyráběného oblečení, které dnes má doma snad každý. Naopak se přitom snaží udržitelná móda propagovat kult menší a kvalitní výroby, přičemž je součástí preferencí také zmenšení šatníku jenom na to, co doopravdy využijeme.

První krůčky dokonce i u nás!

V rámci České republiky se po dlouhou dobu udržují velice kvalitní podniky, které nabízejí vytříbenou módu i naprosto obyčejnou módou, ale s pravidlem ruční práce. Zlaté české ručičky sice už nejsou na každém rohu, ale díky bohu stále existují. Vedle toho všeho se ale dostávají na povrch další trendy, tentokrát podstatně mladší, jako je například česká bio móda. Přitom název nám do značné míry říká vše, co bychom o tomto směru měli vědět.

Bio oblečení pro velké i malé

Přitom všem se česká bio móda nebojí cílit na ty, na kterých nám záleží nejvíc. A podle našeho skromného názoru to není nic špatného, ani žádná špinavá kampaň. Zcela naopak je potřeba ocenit, že se stává velice dostupné dětské bio oblečení a bio oblečení pro miminka a kojence. Řekneme si sami, kdy jindy je člověk zranitelnější, než v těchto letech? Využít tak každé možnosti k tomu, abychom dokázali ochránit děti před nepříjemnostmi jako jsou syntetické barvy v oblečení a alergii tvořící látky, rozhodně není špatnou myšlenkou.