Objevte kouzlo nordic walkingu a těžte z jeho benefitů

Zprvu se zdálo, že nordic walking bude jen další „módní“ záležitostí, ale opak je pravdou. Nepopiratelné zdravotní benefity chůze s holemi si získaly mnoho příznivců, a to nejen mezi staršími nebo zdravotně znevýhodněnými lidmi, kteří je používali mezi prvními.

Zdravotní benefity nordic walkingu

Hole nordic walking potřebuje, ale to je jediné. Mezi další věci, bez kterých se neobejdete je chuť se hýbat.

Nordic walking má obdobné benefity jako chůze či chození na túry. Zlepší se vaše nálada, zhubnete, načerpáte dávku vitamínu D, který má vliv na imunitní systém.

Menší zátěž kloubů

Díky holím, určených konkrétně na nordic walking, se však minimalizuje zátěž kloubů ve spodní části těla. Ulehčená zátěž na kolena a kyčle, ale také bedra a kotníky má za následek více energie a menší poškození kostí.

Zlepší se krevní oběh

Veškeré cvičení, pokud je prováděno na dostatečně intenzivní úrovni, zlepšuje oběh, protože zvyšuje rychlost, jakou je krev pumpována do těla. Nordic walking má však další výhody. Tato technika podporuje aktivní chodidla, švih plnou paží a mačkání a otevírání rukou kolem tyče. To vše podporuje cirkulaci, zejména efektivní návrat krve zpět do srdce.

Objevíte nová místa

Nordic walking má i jiné zdravotní benefity, ovšem za zmínku také možnost poznávání nových krajin a míst.

Ať už se jedná o nové parky a procházky v okolí nebo výlety do vzdálenějších míst, nordic walking je bránou k objevování. Hůlky poskytují podporu a technika podporuje správné držení těla, což vám dává sebevědomí a vytrvalost, abyste se vypořádali s výzvami, které jste nikdy nepovažovali za možné.

Když není hezké počasí

Cvičení doma je stále více oblíbeným způsobem, jak mít pohyb. Žebřiny na cvičení, které můžete vybírat na https://www.2sport.cz/fitness/funkcni-trenink/zebriny/ jsou jednou z mnoha možností.