Zánětem močových cest trpí převážně ženy, jak potížím předejít?

Zánět močových cest je velmi nepříjemným a bolestivým onemocněním. Častěji zánětem močových cest trpí ženy, důvodem jsou kratší močové cesty. Infekce si tak snadněji najde cestu k močovému měchýři. Ještě více náchylnější jsou ženy po menopauze. Nízká hladina estrogenu mění vaginální a uretrální tkáň a tím se zvyšuje riziko zánětu močových cest. Zánět může postihnout celý močový systém – cesty, měchýř, močovody a ledviny.

Mezi nejčastější příznaky patří bolestivé močení, citlivost nad oblastí močového měchýře, nutkání a vyšší frekvence močení.

Pijte dostatek tekutin

Dostatek tekutin pomáhá udržovat tkáň močového měchýře hydratovanou a zdravou. Také ředí vaši moč a snižuje koncentraci bakterií v močovém měchýři. Někteří lidé se mohou zbavit infekce sami pouhým pitím tekutin. Zkuste denně vypít alespoň 1,5 litru tekutin, abyste předešli infekcím.

Nezadržujte nutkání močit

Zejména při nějaké aktivitě, především v práci, mají lidé nutkání močení oddalovat a zkrátka ho drží. Pravidelné vyprazdňování močového měchýře zajišťuje, že moč nebude ve vašem močovém měchýři po dlouhou dobu. Vzhledem k tomu, že bakterie milují růst v teplém a vlhkém prostředí, odebírá to bakteriím dobré životní podmínky. Je normální vyprázdnit močový měchýř čtyřikrát až osmkrát denně. Zánět močového měchýře patří mezi nejčastější.

Po sexu se vymočte co nejdříve

Akt pohlavního styku může způsobit, že se bakterie přiblíží k nebo do močové trubice, malé trubice, která vyprazdňuje váš močový měchýř. Vylučování po pohlavním styku odstraňuje některé bakterie dříve, než může způsobit infekci. I taková banalita může vliv na zánět močových cest.

Užívejte doplňky stravy

Je známo, že na zánět močových cest působí dobře brusinky. Léčivé prostředky GYNELLA® jsou opatřeny dalšími látkami pomáhající v boji se zánětem močových cest, například probiotika.