Vybudujte si zelenou střechu a získejte na ni dotaci

Zelená střecha si nachází stále více příznivců. Důvodů je hned několik. Jedním z nich je ekologické hledisko, dalším pak finanční – úspora finančních prostředků a možnost získat na její vyhotovení dotace. Kromě toho zlepšuje zelená střecha celkové klima kolem domu.

Možnosti dotací

Na pořízení a realizaci zelené střechy můžete získat dotace z programu Nová zelená úsporám. Zelená střecha cena tak bude přijatelná. Jedním z akareditovaných dodavatelů zelených střech, který splňuje podmínky pro to, abyste získali dotační podporu, je společnost EKROST s.r.o.

Dotační program nabízí možnost získání finanční podpory pro výstavbu vegetačních zelených střech. Je určený jako dolňková podpora pro rodinné i bytové domy. Výše podpory závisí na typu zelené střechy a na ploše vegetačního souvrství. O podporu mohou požádat jak stavebníci nových domů, tak i stávající vlastníci.

EKROST s.r.o.

Společnost v této oblasti působí více jak 10 let. Spolupracuje s německou společností Optigreen. Ta patří mezi přední dodavatele systémů ozelenění střech. Ekrost má dlouholeté zkušenosti a pracuje v ní vyškolený personál. Díky tomu může realizovat zakázky různé variability systémů zelených střech.

Výhody zelené střechy

Zelená střecha poskytuje celou řadu výhod. Chrání izolaci domu proti UV záření a extrémním klimatickým podmínkám – teplotním výkyvům, rozmarům počasí, kroupám, mrazu nebo dešti. Odlehčí kanalizačnímu systému, neboť nasaje část vody. Zlepši mikroklima v okolí domu i přímo v domě. Poskytne více zeleně a tím i kyslíku. Udržuje tepelnou stálost v domě. V zimě udržuje teplo, v létě vytváří chladnější vzduch v domě. Funguje jako ekologická vyrovnávací plocha a nezanedbatelné není ani hledisko estetické. Zelená střecha ve městě navíc rozšiřuje klidovou a odpočinkovou zónu.

Můžete si vytvořit zelené střechy svépomocí.